112480-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster – Hotell i Göteborg
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHotell i Göteborg
BeskrivningChalmers tekniska högskola (Chalmers) har ett löpande behov av logi till gäster i Göteborgsområdet. Det överhängande behovet är kopplat till Chalmers campus i Johanneberg, men behov finns även för Chalmers campus i Lindholmen samt logi inom centrala delar av Göteborg.
Intern identifierareC 2024-1602
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDenna upphandling genomförs enligt 19 kap, lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Förhandling är ej obligatoriskt.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000