112481-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Tyresö: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av gruppboendet Villa Linde
Referensnummer: 2022-KSUH 0013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift av Villa Linde, gruppbostad med särskild service enligt LSS,
Uppdraget omfattar drift av en gruppbostad med särskild service enligt 9§ 9, LSS med sex (6) lägenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79993100 Tjänster för drift av anläggning, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tyresö kommun inbjuder Er att lämna anbud avseende drift av Villa Linde, gruppbostad med särskild service enligt lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade, LSS, utifrån förutsättningar och villkor i detta förfrågningsunderlag med bilagor.
Uppdraget omfattar drift av en Gruppbostad med särskild service enligt 9§ 9, LSS med sex (6) lägenheter.
Denna upphandling annonseras på nytt, på grund av noll anbud i den tidigare upphandlingen av gruppboendet Villa Linde. Denna upphandling har justerats med en högre ersättning, för övrigt har inga större ändringar gjorts i underlaget.