2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop från DIS - Modul och paviljongbyggnader, Moduler till skolorna på Tuna och Marieberg
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) - Modul och paviljongbyggnader 31908, Avrop DIS Moduler och paviljonbyggnader. Mariebergsskolan och Tunaskolan i Luleå kommun har behov av lektionssalar med tillhörande biytor.
Intern identifierare: KLF 2022/1626
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80410000 Diverse skoltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 31731100 Moduler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop från DIS - Modul och paviljongbyggnader, Moduler till skolorna på Tuna och Marieberg