Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av stödboende för vuxna
Referensnummer: SN 2022/0032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialnämnden i Varbergs kommun bjuder in till att delta i upphandling av drift av ett stödboende för vuxna. Boendet vänder sig till personer med missbruks- och beroendeproblematik som saknar boende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser drift av ett stödboende för vuxna. Boendet vänder sig till personer med missbruks- och beroendeproblematik som saknar boende.