112531-2023 - ÄndringSverige-Härnösand: Grävning och schaktning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster
Referensnummer: UH-2022-068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadmaskiner för sommar- och vinterarbeten efter avrop i hela Härnösands kommun.