Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsservice - Personbilar och lätta lastbilar
Referensnummer: 2002-316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av serviceverkstad för kommunen och bolagens personbilar och lätta lastbilar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112100 Reparation av bilar, 50112200 Underhåll av bilar, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen