112540-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Fritids-, kultur- och sporttjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bad och idrottsverksamhet i Fårösund.
Referensnummer: RS 2017-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning:
Region Gotland, Kultur- och fritidsförvaltningen, avser att upphandla avtal för tillgång till nedanstående tjänster:
— Allmänhetens bad,
— Skolbad,
— Tid i idrottshall,
— Tid i idrottshall för skolor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92600000 Sporttjänster, 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen