Huvudsaklig CPV-kod 45252210 Byggnation av vattenreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerade arbeten omfattar ombyggnad av befintlig anläggning i Sickla samt nybyggnad av anläggning för grovrening och försedimentering. Nybyggnationen innehåller bland annat pumpstation för uppfordring av avloppsvatten, grovrens, sandfilter och 10 bassänger för försedimentering. Se kvalificeringsdokument punkt 1.3 Omfattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111210 Sprängning och tillhörande bergrensning, 45111212 Bergrensning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45262700 Ombyggnadsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen