Sundsvalls kommun upphandlar avtal avseende taxiresor i form av färdtjänst, skolresor, omsorgs- & särskoleresor samt tjänsteresor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 210 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänst
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omsorgs- och särskoleresor
Del nr: 2
Skolresor
Del nr: 3
Tjänsteresor
Del nr: 4
API-relaterade krav
Del nr: 5