112572-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster i naturreservat – Trähantverkare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrähantverkare
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Trähantverkare. Arbeten som kommer avropas från ramavtalet avser främst nybyggnation av anläggningar för friluftsliv i naturområden i Lunds kommun.
Intern identifierare25/101
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92533000 Tjänster i naturreservat
Ytterligare klassificering (cpv): 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000