Ramavtal marina underhållsarbeten och reparationer samt entreprenader
Referensnummer: SH2021/762
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för underhåll och reparationer av kajer och kajutrusting samt om- och tillbyggnads entreprenader. Ramavtalet kan även komma att innefatta nybyggnadsentreprenader.
Ramavtalet omfattar hamnarna i Stockholm, Kapellskär, Norvik och Nynäshamn
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal omfattande underhåll och reparation av kajer och kajutrustning sam om- och tillbyggnadsenrteprenader