Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Project Manager Officer (PMO)
Referensnummer: 2021/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en Project Manager Officer (PMO) och PMO:n beräknas behövas på 50 % av en heltidstjänst. AP7 har under slutet av 2020 omorganiserat delar av den administrativa avdelningen och upprättat en funktion som heter ’Affärsutveckling & Verksamhetsstöd’. I denna nya funktion ingår också AP7’s projektkontor. Leverantörens uppdrag är att komplettera funktionen med en PMO som tar ansvar för och driver projektkontoret.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79500000 Kontorshjälp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen