112667-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult inom industriell utveckling med bas i Silicon Valley
Referensnummer: 2023/0304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mälardalens universitet upphandlar en konsult som bland annat ska utveckla Automation Regions arbete inom IndTechområdet samt stödja och coacha i utvecklingen av samverkansarenan med bas i Silicon Valley.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen