Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Processrengöring och industriellsanering.
Sprängsotning.
Blästring.
Upphandlingen kommer att vara uppdelad på 3 olika områden att lämna offert på. Anbudslämnaren kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden och avtal kommer att tecknas med en eller flera leverantörer utifrån vad som är ekonomiskt mest fördelaktigt för Umeå Energi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Processrengöring och Industriell sanering
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sprängsotning
Del nr: 2
Blästring
Del nr: 3