112776-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Bildskärmsenheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LED-skärmar till Gamla Ullevi och Bravida Arena
Referensnummer: 0281/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32552200 Bildskärmsenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Got Event AB infordrar härmed anbud på nya LED-skärmar till Gamla Ullevi och Bravida Arena.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 32323100 Färgskärmar, 35261000 Informationstavlor, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen