2. Förfarande
Förfarande
Titel: Informationsmöte gällande kommande saneringsprojekt VA
Beskrivning: Projektavdelningen på Tranås kommun inbjuder till ett öppet informationsmöte gällande kommande planerat VA saneringsprojekt under 2024. Komplett inbjudan och anmälan se bilaga.
Intern identifierare: IN-VA2024-SG
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233140 Vägarbeten, 45453000 Reparation och renovering