Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsbehandling sten- och trägolv 2022
Referensnummer: FF 135/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar underhållsbehandlingar av sten- och trägolv. Renovering av linoleum- och plastgolv. Tvättning och oljning av respektive golv. Polering när så är lämpligt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44112200 Golvbeläggningar, 44112210 Hårda golv, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432114 Läggning av trägolv, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen