112901-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Analysapparatur – Diskretanalysator för analys av ammoniumkväve och fosfatfosfor i recipientvatten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDiskretanalysator för analys av ammoniumkväve och fosfatfosfor i recipientvatten
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av en diskretanalysator för analys av ammoniumkväve och fosfatfosfor i recipientvatten (80 % av proven) och i dräneringsvatten från åkermark (20 % av proven) med mycket låga till höga halter som ett ersättningsinstrument till nuvarande systemet. Option om ytterligare en diskretanalysator ingår.
Intern identifierareSLU ua 2023.2.4.4-1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38432000 Analysapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKrav på tjänst
BeskrivningViktade kriterier
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsgivare (1)
BeskrivningObligatoriska krav, text, ja/nej