Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Injustering Rörsystem
Referensnummer: HB/2020:368
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71322200 Konstruktion av rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar injustering av rörsystem av varierande karaktär inom beställarens fastighetsbestånd.
Ramavtalad entreprenör ska utföra injusteringar av rörsystem efter avrop.
Upphandlande myndigheter är Huge Bostäder, Huddinge Samhällsfastigheter och Huddinge kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231110 Rörläggningsarbete, 45231112 Installation av rörsystem, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen