2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbets- och skyddskläder samt skor
Beskrivning: Lunds kommun går ut i en upphandling som ska omfatta ett heltäckande sortiment av yrkeskläder av hantverkstyp, skyddande ytterkläder samt tillbehör och skor av service- och hantverkstyp. Det är skyddskläder för regn, vind, snö och kyla samt varselkläder. Kläderna på detta avtal är avsedda att användas av Lunds kommuns personal i det dagliga arbetet.
Intern identifierare: KS 2023/0006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000