2. Förfarande
Förfarande
Titel: kv. Måsholmen 33 - DE 15580 Undertak del 2
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans och montage av ut- och invändiga undertak för nybyggnad av kontors- och bostadshus i 23 våningar i Skärholmen, Stockholms Stad. Våning 1-2 består av installationsutrymmen samt fastighetsutrymmen, våning 3-5 är kontorslokaler samt utrymmen för kultur- och teaterverksamhet. Våning 6-22 bostäder och våning 23 terrass.
Intern identifierare: 2023-1578
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45421146 Montering av undertak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: kv. Måsholmen 33 - DE 15580 Undertak del 2