2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyproduktion av flerbostadshus Kåge-Sörbyn
Beskrivning: Projektet avser att såsom generalentreprenör på totalentreprenad uppföra ca. 140 lägenheter i Kåge, Skellefteå kommun
Föregående meddelande: 945-2023
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83191:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder