113008-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård med tillhörande tjänster till Storstockholms brandförsvar
Referensnummer: 222-1073/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städning av lokaler och allmänna utrymmen hos SSBF med en total städyta på ca 19 000 kvm. Upphandlingen omfattar fyra upphandlingsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser städning av lokaler och allmänna utrymmen med en total städyta på ca 19 000 kvm. Upphandlingen omfattar fyra upphandlingsområden.