113042-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Cyklar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Elcykelpool
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av elcykelpool.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34420000 Skotrar och cyklar försedda med hjälpmotor, 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sankt Kors avser att handla upp en leverantör av en komplett elcykelpool för Linköpings invånare och besökare.
Uppdraget består av följande delar:
— Tillhandahålla 200 stycken elcyklar,
— Tillhandahålla 300 stycken laddpunkter fördelade på 20 stycken noder,
— Utplacering av elcyklar och laddpunkter,
— IT-stöd med en app och/eller responsiv webblösning för upp till 300 elcyklar samt obegränsat antal användare.
— Support och service av elcyklar, laddpunkter och IT-stöd.