2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sopbilar med 4-facksystem 2026 - Hudiksvalls kommun
Beskrivning: Hudiksvalls kommun upphandlar sidlastande sopbilar med 4-facksystem.
Intern identifierare: 16040
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144512 Sopbilar med komprimator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Sopbilar med 4-facksystem 2026 Hudiksvalls kommun