113149-2017 - ResultatSverige-Laholm: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Entreprenadmaskintjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Laholm.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Laholms kommun, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholmshem AB inbjuder er att komma in med anbud avseende entreprenadmaskin tjänster, dvs. inhyrning av fordon inklusive personal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.