113161-2019 - ResultatSverige-Helsingborg: Trädgårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel
Referensnummer: 18/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av yttre skötsel inom Helsingborgshem fastigheter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen