113183-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal - Markentreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Markentreprenader
Beskrivning: Orust kommun upphandlar ramavtal avseende markentreprenader i Orust kommun för ombyggnads- och underhållsarbeten, reparationer och nybyggnationer inom hela beställarens verksamhetsområde (Orust Kommun). Beställaren avser att teckna ramavtal med högst tre entreprenörer. Avrop från ramavtalet kommer att ske i rangordning.
Intern identifierare: Dnr. 109-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000