113214-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Klippan: Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GIS-lösning 6K
Referensnummer: 20/291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.1.4.
Kort beskrivning
Bjuvs (212000-1041), Klippans(212000-0928), Perstorps(212000-0910), Svalövs(212000-0993), Åstorps(212000-0936) och Örkelljungas(212000-0878) kommuner har sedan flera år samverkat inom GIS områden under begreppet GIS6K. Denna upphandling avser en komplett GIS-lösning med tillhörande tjänster för verksamheter inom den kommunala sektorn i samtliga 6K kommuner. Systemet ska vara gemensamt och avtal kommer att tecknas med en leverantör men varje kommun skall kunna teckna sitt avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen