2. Förfarande
Förfarande
Titel: Detaljprojektering 7035 Citadellsfogen
Beskrivning: Detta uppdrag syftar till att ta fram fullständiga handlingar för ombyggnad och utbyggnad av gator, gång- och cykelvägar, kanalrum och parkområden enligt detaljplan 5565 Makrillen 3 m.fl. I uppdraget ingår även terrassering av kvartersmark inom detaljplanen.
Intern identifierare: TN-2024-378
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71410000 Stadsplanering
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Detaljprojektering, 7035 Citadellsfogen
Beskrivning: Se uppdragsbeskrivning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Detaljprojektering Citadellsfogen 7035
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Informationsfråga
Beskrivning: Se upphandlingen