113270-2021 - ÄndringSverige-Helsingborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandkonsult/brandprojektör
Referensnummer: 399/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för brandkonsult/brandprojektör.
Beställaren har behov av brandkonsult/brandprojektör för genomförande av olika bygg-, anläggnings- och förvaltningsprojekt.
Uppdraget kan bestå av att utarbeta brandskyddsdokumentation, upphandlingsunderlag, genomföra analytiska brandförloppsberäkningar samt att företräda beställaren i olika projekt.