113278-2021 - ÄndringSverige-Norrköping: Smedtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för smidestjänster
Referensnummer: 20-04523
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket bjuder härmed in till att lämna anbud på ett ramavtal på svets- och smidestjänster. Sjöfartsverket har behov av att teckna ett ramavtal för svets- och smidestjänster för att kunna avlasta den egna marintekniska avdelningens verkstad när den inte har kapacitet. Ramavtalet kommer att omfatta allt från mindre arbeten i enstaka projekt till större smidesarbeten till något av Sjöfartsverkets större nybyggnadsprojekt.