Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enstaka platser - bostad med särskild service för vuxna enligt LSS 9§9
Referensnummer: 2020-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Österåkers kommun inbjuder leverantörer av bostad med särskild service för vuxna enligt LSS 9§ 9 att lämna anbud för enstaka platser för successivt avrop under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen