113593-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Arkitektoniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av huvudkonsult för lokaliseringsutredning, framtagande av layout/principförslag mm (option) av Uppsalas tredje vattenverk
Referensnummer: 2018-0258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokaliseringsutredning, teknikutredning och miljökonsekvensbeskrivning (option 1), programhandling för valt alternativ (option 2), systemhandling (option 3), detaljprojektering (option 4)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen