1136-2025 - Resultat
Sverige – Vuxen- och annan undervisning – Antagnings- och elevregister inom vuxenutbildning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAntagnings- och elevregister inom vuxenutbildning
BeskrivningUpphandling avser elevadministrativt system för vuxenutbildning, för att hantera elevärenden, ansökningar, ekonomi och statistik kopplat till detta.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelIT-system för elevadministration inom Vuxenutbildning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95002:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning