113606-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Stödtjänster för system – Support och underhåll befintligt verksamhetssystem Treserva
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport och underhåll befintligt verksamhetssystem Treserva
BeskrivningSupport och underhåll för det befintliga verksamhetssystemet Treserva. Treserva levereras av CGI (https://www.cgi.com/se/sv/treserva) och driftas ”on premises” av Göteborgs Stads leverantörsförvaltning Intraservice. Den applikationsnära förvaltningen av systemet ligger på Socialförvaltning Nordost som bistår samtliga 6 socialförvaltningar i Göteborgs Stad med denna tjänst.
Intern identifierareN050U25-8
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72253200 Stödtjänster för system
Ytterligare klassificering (cpv): 72262000 Utveckling av programvara, 72266000 Programkonsulttjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSupport och underhåll befintligt verksamhetssystem Treserva