Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukvara för printmiljö
Referensnummer: 23/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212772 Programvaruutvecklingstjänster för utskriftsprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun inbjuder er härmed att inkomma med ansökan om deltagande i förhandlad anbudsgivning som syftar till att teckna avtal om att leverera en lösning för mjukvara till kommunens printmiljö. Anbudssökande ska arbeta långsiktigt, kontinuerligt och strategiskt med utvecklingsarbete i linje med de förändringar som sker inom området för print och capture.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48773000 Utskriftsprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen