Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av hög- och lågspänningsanläggningar.
Referensnummer: 2017-0184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och avhjälpande underhåll för beställarens hög- och lågspänningsanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen