Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Ekologiska fruktlådor
Referensnummer: KS 2023-131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03222000 Frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragets omfattar att leverantören åtar sig att efter avrop leverera färsk ekologisk frukt till beställarens alla enheter stora såväl som små inom Bodens kommun.
Åtagandet ska innefatta anskaffning, lagerhållning och leverans till beställarens enheter av färsk- och ekologisk frukt. Den levererade frukten ska vara anpassad i form av fruktlådor för förtäring på de olika enheterna.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03222000 Frukt och nötter, 03222111 Bananer, 03222200 Citrusfrukt, 03222220 Apelsiner, 03222320 Äpplen, päron och kvitten, 03222321 Äpplen, 03222322 Päron
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen