113691-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Små diverse hjälpmedel
Referensnummer: KSN-2022-02691
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Små diverse hjälpmedel som strumppådragare, förhöjningsklossar, portabla ramper och tröskelramper till Hjälpmedel i Uppsala län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen