Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenutbildning och skräddarsydd kompetensutveckling
Referensnummer: 1221/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknad och vuxenutbildningsförvaltningen i Göteborg upphandlar vuxenutbildning i form av svenska för invandrare, gymnasie- och grundläggande utbildning, yrkesutbildning och skräddarsydd kompetensutveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80410000 Diverse skoltjänster, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80530000 Yrkesutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen