2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänstekoncession väderskydd m.m
Beskrivning: Upphandlingen avser en tjänstekoncession där Beställaren avser att anförtro till Koncessionshavaren tillhandahållandet och förvaltningen av väderskydd, toaletter, papperskorgar, stadsinformationstavlor, stadspelare, stortavlor, digital SI och fristående Reklamplatser/vitriner (tillsammans benämnda ”Objekt”). Koncessionshavaren ska finansiera, äga, etablera och avetablera Objekten samt stå för Skötsel, Tillsyn och Underhåll (gemensamt benämnda ”Tjänsterna”) avseende samtliga Objekten.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande över tröskelvärdet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341000 Reklam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115863:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 50000000 Reparation och underhåll, 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning