113773-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Hantverkstjänster - Hissarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkstjänster - Hissarbeten
BeskrivningLaholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun, avser att upphandla ramavtal för funktionsservice, reparation, underhåll, renovering, modernisering, utbyte och nyinstallation av hissar.
Intern identifierareLH 25/01
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del Hissarbeten
BeskrivningLaholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för funktionsservice, reparation, underhåll, renovering, modernisering, utbyte och nyinstallation av hissar.
Intern identifierare1635331
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHissarbeten
Intern identifierare1635332