113788-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkemedel – Anestesigas 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnestesigas 2026
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av läkemedel på rekvisition och tillhandahållande av doseringsenheter (lån) för Region Skåne.
Intern identifierare2025-O000769
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspecifikation
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av läkemedel på rekvisition och tillhandhållande av doseringsenheter (lån) för Region Skåne
Intern identifierare1814529-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter
BeskrivningÖver tröskelvärde (10) Beskrivning (svenska): Successiva inköp av läkemedel på rekvisition
Intern identifierare1814530-1