Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel Hamnverksamhet.
Referensnummer: 17/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens behov av tankbilsleveranser av drivmedel för båtar till hamnverksamheten. Drivmedel köps in av kommunen för lagring i tank i Simrishamns kommun, för att möjliggöra försäljning av bensin och diesel på sjömackar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09132000 Bensin, 09134200 Dieselbränsle
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen