113797-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Varberg: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder och skor för vård och omsorg, Socialförvaltningen.
Referensnummer: SN 16 0252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende yrkeskläder och skor för vård och omsorg, Socialförvaltningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 33199000 Sjukvårdskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen