Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.4.
Kort beskrivning
Perstorps Kommun avser med denna upphandling anskaffa resurser för byggverksamhet som ska genomföras, som entreprenad i utökad samverkan (partnering). Projekten kan vara både nyproduktion och ändring av kommunens befintliga byggnader som huvudsakligen utgörs av bostäder, skolor, daghem, äldreboenden mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211300 Byggnation av bostäder, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45215222 Byggnation av kommunalhus, 45262690 Renovering av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen