113851-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjursbekämpning
Referensnummer: FB 2019/1604-2.3.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende skadedjursbekämpning för Familjebostäder i Stockholm
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen