Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI för Region upphandling av Medicinska försörjningsenheter
Referensnummer: 2022-O000484
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne vill med anledning av Regional upphandling gällande Medicinska Försörjningsenheter till Region Skåne ställa en fråga gällande marknaden. (Denna upphandling gäller inte Nya sjukhuset i Malmö, NSM)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 51400000 Installation av medicinsk och kirurgisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI (Request for information)