113861-2021 - ÄndringSverige-SKELLEFTEÅ: Kabel och tillhörande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Linjematerial L2S5 Högnäs - Stavbäck
Referensnummer: UH/21/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Linjematerial för reinvestering av L2S5 sträckan Högnäs - Stavbäck.
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter med produktion av vind- och vattenkraft, värme och bioenergi. Vårt mål är ett Sverige som drivs av 100 % förnybar energi. Därför säljer vi bara 100 % förnybar kraft, och satsar så mycket vi orkar på investeringar och forskning.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Linjematerial L2S5 Högnäs - Stavbäck, med diarienummer UH/21/14, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.